Listopad 2008

Závislost na plastice ji znatvořila

26. listopadu 2008 v 6:00 | Jessi
Osmačtyřicetiletá Hang Mioku podstoupila první plastiku před dvaceti lety, když přesídlila do Japonska. Od té chvíle byla ztracena, znovu a znovu si vymýšlela nová vylepšení svého těla, především pak tváře. Nespočetněkrát byla pod kudlou, jenže výsledný efekt byl stále horší a horší.

Celebrity jako maškary

25. listopadu 2008 v 18:00 | Jessi

Celebrity jako maškary. Líbí?


Období maškarních plesů, zábav a večírků je právě v plném proudu. Pokud chcete zazářit, zapomeňte na masku čarodějnice, klauna nebo na jednu z těch "nejvtipnějších", a sice představovat opačné pohlaví.


Teď letí indická bohyně Kálí, komiksová postava Wonder Woman, sexy hasička či ultra sexy vojanda. Nevěříte? Tak se podívejte!


Heidi Klum


Poznali byste, kdo se skrývá za touto do posledního detailu dotaženou maskou? Smysl pro humor prokázala topmodelka Heidi Klum.

Ta neměla potřebu odhalovat 99 % těla jako její kolegyně, ale klidně se naložila do modré barvy a po celou maškarní party hrdě nosila další tři páry rukou včetně morbidních rekvizit. Inspirací jí byla indická bohyně Kálí, která prý přijímala jen krvavé oběti a byla symbolem ničivé energie.


Heidi Klum


Manžel Seal se zase zhlédl v masce legendárního Sindibáda. No řekněte sami, nejsou oba k sežrání?


Heidi Klum a Seal


Kim Kardashian - hvězdička známá hlavně díky účinkování v reality show si asi řekla, že všem vyrazí dech a obleče na sebe kostým komiksové postavy Wonder Women. A tak také učinila. Krásná Kim vlastní jeden z největších zadků v Hollywoodu, což jí rozhodně nebrání v tom ho navléci do minikalhotek a ještě navíc posetých hvězdami.


Kim KardashianKim Kardashian


Mariah Carey se s tím nikterak nepárala. Prostě a jednoduše se navlékla do sexy prádélka, kterým v noci oblažuje svého novomanžela a přes něj hodila špinavou a propocenou hasičskou bundu a na hlavu nasadila helmu. Tramtadadá! A hasička je na světě! Jak jednoduché…


Mariah Carey

Bývalá manželka Lorenzo Lamase Shauna Sand přece musela ukázat, za co utrácí peníze získané rozvodem. Tato béčková herečka, která má s dlouhovlasým idolem tři dcery, navštěvuje kliniky plastické chirurgie stejně pravidelně, jako jiní nakupují rohlíky. Pověstná je také oblibou ve vysokánských "skleněných" botách, které neodkládá ani na pláži! Vojanda v jejím podání nenechala nikoho chladným.


Nejvíce sexy muž světa

25. listopadu 2008 v 12:00 | Jessi
Kdo je podle vás nejvíce sexy mužem planety za pomalu skomírající rok 2008? Jedno je jisté, Čech to není.


Vítězem je… Australan Hugh Jackman. Tenhle fešák prý okouzluje ženy natolik, až z něj koktají. Může zpívat, tančit, mávat bambitkou, ukazovat bicáky nebo bříško se svaly jako buchtami na pekáči, to všechno přivádí opačné pohlaví k šílenství. A on to také dělá…

Výlet po stopách hororů

25. listopadu 2008 v 6:00 | Jessi
Hororové filmy jsou pro chladné zimní počasí ideální.
Hororové filmy jsou pro chladné zimní počasí ideální.

Nedávné Dušičky předznamenaly ponuré a chladné dny. Jedním z příznačných společníků do takového počasí je dobrý horor. Můžete si pustit video, nebo se vydat přímo po stopách strachu až do zámořské Ameriky. Většina stěžejních scén kultovních hororů totiž nebyla točena ve studiu, ale na skutečných místech.Záhada Blair Witch se točila na hřbitově

Všichni patrně znají film Záhada Blair Witch, kde skupinka studentů natáčela strašidelný dokument o legendě Blair Witch. Ač je příběh kompletně smyšlený, místo natáčení je skutečné. Jedná se o hřbitov, který se nachází v Burkittsville, asi 60 km od Baltimoru v Marylandu. Pokud si zde zaplatíte vstupné, můžete se vydat i na výlet do státního parku Seneca Creek, tedy "Black Hills", kde se studenti ztratili a byli k smrti vystrašeni. O strašidelných místech vhodných pro turistiku informoval magazín VIPmag.

Schodiště z Vymítače ďábla

Dalším kultovním hororovým snímkem je Vymítač ďábla, tedy The Exorcist. Někteří ho dokonce považují za nejděsivější a nejznepokojivější horor vůbec. Většina tohoto filmu z roku 1973 se točila v sousedství Washingtonu D.C., v Georgetownu, včetně dvou strašlivých smrtících scén, které se odehrály na schodišti navozujícím pocit zla. Ve skutečnosti těchto 75 schodů na rohu Prospect Street a 36th Street NW využívají sportovní nadšenci ke svému zdraví prospěšnému cvičení.
Že by jste se v tomto lese nebáli? A viděli jste Blair Witch?
Že byste se v tomto lese nebáli? A viděli jste Blair Witch?

Úsvit mrtvých v obchodním centru

Nákupní centrum MallMonroeville v Monroeville ve státě Pensylvánie, asi 10 mil od Pittsburghu, se zase proslavilo hororem z roku 1978, který se jmenuje Úsvit mrtvých. Tento film napsal a natočil George A. Romero, tedy vyhlášený "výrobce" oživlých mrtvol. Úsvit mrtvých je následníkem Romerovy klasiky, Noc oživlých mrtvol. Je to pokračování zaručené lidskosti, po předchozí náhlé přeměně mrtvých v kruté masožrouty. Přeživší se ve filmu schovávají právě ve výše zmíněném nákupním centru, kam se můžete podívat i vy.

Špatná pověst domu Dakota

V roce 1968 byl mimo jiné natočen film Rosemary má děťátko s Miou Farrowovou v hlavní roli. Hrdinka se s manželem přestěhovala do budovy jménem Bramford, tedy do nového bytu v New Yorku. Tam se však hlavní hrdinka stává terčem démonického spiknutí. Ve skutečnosti se dům Bramford jmenuje Dakota a stojí na severozápadním rohu 72. ulice, na západě Central Parku.
Tak jako tak byl tento dům postaven začátkem 80. let 19. století. Zdobená Dakota sdružovala pod svou střechou celý soupis známých osobností, z nichž rozhodně stojí za zmínku Andrew Carnegie, Judy Garlandová, Lauren Bacall a Leonard Bernstein. Historie budovy je plná podezřelých strašidel a špatné energie. Jako příklad jistě postačí fakt, že v Dakotě bydlel rovněž bývalý člen Beatles, John Lennon, který byl zastřelen venku před svým bytem v prosinci roku 1980.

Ananas

24. listopadu 2008 v 18:00 | Jessi

Ananas

Ananas obsahuje mnoho vitaminů, hlavně B12, C a E, 16 různých minerálních látek a stopových prvků (např. draslík, hořčík, vápník, fosfor, zinek, železo), ale hlavně bromelain, což je enzym štěpící bílkoviny.
Ten jednak likviduje ve střevech cizopasné červy a bakterie vyvolávající průjmy, ale také štěpí bílkoviny v potravě na aminokyseliny, brání srážení krve, zlepšuje prokrvování, snižuje krevní tlak, rozpouští usazeniny na stěnách cév a pomáhá odvádět z těla škodliviny. Bromelain uvolňuje svalové napětí a svalové křeče, například při menstruaci a působí protizánětlivě.
Ananas a jeho účinky na organismus:
- zvyšuje stav bílkovin v organismu
- pomáhá při nadměrném nahromadění tekutin v tkáních
- pomáhá při problémech se slinivkou břišní, při střevních poruchách
- čistí tělo od škodlivých látek
- šťáva z ananasu zesvětlí nebo odstraní pigmentové (stařecké) skvrny
- ananasová šťáva se používá při horečce a depresích
KONZUMACE
Ananas kupujeme pouze zralý a uchováváme ho v pokojové teplotě, protože je choulostivý na chlad. Nejjednodušší je čerstvý ananas nakrájet na plátky, odříznout slupku a vyříznout uprostřed dřevnatou osu nebo ho můžeme konzumovat tak, že ho překrojíme a dužninu vyjíme lžičkou. Ananas v konzervě sice zachová většinu vitaminů, ovšem zničí se bromelain. Nezralý ananas má vyšší obsah kyselin, které mohou poškodit zubní sklovinu. Ve výjimečných případech může zralý ananas u citlivějších lidí vyvolat alergickou reakci.
Toto ovoce obsahuje:
70-85% vody
10-18% cukrů
0,3-0,5% kyselin
0,2-0,5 bílkovin
0,3 minerálních látek

Diplomek pro mé SB

24. listopadu 2008 v 17:15 | Jessi |  Vaše diplomy
Tady mám diplomek pro mé SB.
Napište jak se vím líbí.

4.bleskovka

24. listopadu 2008 v 16:41 | Jessi |  Bleskovky
Název → Škola a celebrity
Od → 24.11.2008
Do → 29.11.2008
Počet výherců → maximálně 10


Banán

24. listopadu 2008 v 12:00 | Jessi
BANÁNY
Toto oblíbené ovoce patří k nejstarším kulturním plodinám a u nás zaujímají druhou příčku v pořadí oblíbenosti hned po jablku.
Banánovníky pocházejí z jihovýchodní Asie, odkud se rozšířily do tropických oblastí celého světa. Je to důležitá potrava pro téměř jednu miliardu lidí, kteří je konzumují čerstvé nebo z nich vyrábí mnoho dalších potravin, například i mouku, pivo, kaši a podobně. Banánovník patří mezi nejtypičtější okrasné rostliny tropů. Jsou to víceleté nebo vytrvalé byliny dosahující výšky až 10 m, s nepravým kmenem o průměru 0,3 - 0,6 m, listy dlouhými 2 až 5 m a podlouhlou čepelí. Banány se objevily v Asii už před více než deseti tisíci lety.
Banány patří k dietním druhům ovoce s velkou energetickou hodnotou (355 kJ/100 g dužniny).
Banány obsahují
  • až 25% sacharidů (sacharóza, fruktóza,glukóza)
  • vitamin C ( 100 g 10 - 15 mg)
  • vitamin B6
  • provitamin A
  • vláknina
  • draslík
  • hořčík
  • fosfor
  • železo

Meloun

24. listopadu 2008 v 6:00 | Jessi
MELOUNY
Skvělý pročišťující účinek přináší konzumace melounů hlavně pro naše ledviny přetížené škodlivinami.
Název meloun pochází z řečtiny a znamená velké jablko. Pěstoval se už před čtyřmi tisíci let. Meloun patří nikoliv mezi ovoce, ale je to plodová zelenina z čeledi tykvovitých.
Rozlišujeme dva základní druhy: vodní melouny a cukrové melouny. Vodní meloun má různou velikost a váhu až 2O kg. Je zelené nebo žíhané barvy, s červenou dužninou. Pochází z Afriky, obsahuje 91% vody, jeho energetická hodnota 100 gramů dužiny odpovídá asi 140 kilojoulům .
Cukrový meloun je menší velikosti, žluté až zelenavé barvy. Na rozdíl od melounů vodních má poměrně vysoký obsah cukru, energetický obsah sto gramů dužiny činí asi 230 kilojoulů (55 kilokalorií).
Melouny obsahují:
- četné bilolátky
- beta-karoteny a vitamin A
- 90-95% vody
- 3-12% cukru
- sodík
KONZUMACE
Konzumace melounů díky obsahu vitaminu A chrání tělo před volnými radikály, viry a bakteriemi. Dobře pročišťuje ledviny a látka B3 zajišťuje lepší dodávání kyselin našim buňkám.
Posiluje obranný systém, chrání pokožku před vysušením. Je vynikajícím prostředkem k hubnutí, protože zasytí, pročistí a přitom obsahuje málo kalorií.

Pomóóóc

23. listopadu 2008 v 16:26 | Jessi |  Diary
Potřebuji poradit dostali jsme rostlinu, ale nevím jak se jmenuje. Patří mezi sukulenty a kvete růžovo-fialovými květy. Ten kdo mi napíše sem do komentářů její název dostane diplom a třídenní reklamu na mém blogu. Tak prosím pomozte, tady jsou obrázky


Nový design

23. listopadu 2008 v 14:59 | Jessi |  Diary
Ahoj je tu nový design jak se vám líbí?

Pište komentáře.

Třídění SBéček

23. listopadu 2008 v 11:00 | Jessi |  Diary
Od 23.11 do 26.11. bude probíhat tříděné SB. Kdo napíše bude mým sb kdo nenapíše nebude mým sb.

A tady je seznam:
A jestli ještě nejsi mým SB a chceš se jím stát napiš mi ZDE.


Diplomek pro všechny

23. listopadu 2008 v 10:36 | Jessi |  Vaše diplomy
Tento diplomek patří všem blogařům a blogařkám , do levého okýnka na obrázku napiš jméno blogu (třeba v malování nebo v photofiltru) do pravého okýnka stříkni svou nejoblíbenější barvu . A pak dej Diplomek pro všechny , na svůj blog ... v podobě tohoto článku ! Barvy napovídají charakterismu a povaze , můžeš najít i nové kamarády/kamarádky!
Až bude poslední políčko zaplněno , následujíci blogař/ka udělá nové tabulky do nového okýnka ! A proto že si se podepsala na Diplomek pro všechny podepiš se i dolů :


Blog.cz

23. listopadu 2008 v 10:20 | Jessi |  Diary
Jestli nepřečteš a nesplníš,ohrožíš i svůj blog!!! Týká se to všech blogařů na světě!!Ale jen blog.cz!!

Tady:
Nepodařilo se připojit k databázi. Systém je v tomto okamžiku pravděpodobně přetížen.
Omlouváme se za problémy, zkuste se, prosím, připojit později.
Děkujeme za pochopení.

Tak tohle se nám ukazuje stále častěji. Je možné, že blog.cz bude zrušen v důsledku obrovského množství (nejen) nepoužívaných blogů. Takže si prosím tuhle petici celou zkopírujte na blog a pomozte nám zabránit zrušení www.blog.cz a pokuste se smazat své vedlejší blogy, které nepoužíváte. Děkujeme za pochopení.Homepage


SONB - 3.kolo

23. listopadu 2008 v 9:53 | Jessi |  Soutěže

Soutěžících: 8

Vypadnou: 2

Od: 23.11.

Do: 27.11.

Můj hlas: Budu hlasovat sama za sebe

Informace: Tentokrát se hodnotí jaké máte záhlaví.
JESSI - rozcestník

22. listopadu 2008 v 17:18 | Jessi |  Jessi - úvod


Jméno: Jessica
Přezdívka: Jessi
Věk: 14 let
Škola: ZŠ Komenského
Třída: 9.A
Jak dlouho bloguju: Asi tak 3 roky
Záliby: Jízda na kole, lyžování, bruslení, plavání, PC, dělání designů…

SONB - 2.kolo

16. listopadu 2008 v 21:42 | Jessi |  Soutěže


Soutěžících: 9


Vypadne: 1


Od: 16.11.


Do: cca 26.11.

Venčení 9.11.2008

9. listopadu 2008 v 17:57 | Jessi


SONB - 1.kolo

9. listopadu 2008 v 6:00 | Jessi |  SoutěžeSoutěžících: 10


Vypadne: 1


Od: 9.11.


Do: 14.11.

Prosím.....

2. listopadu 2008 v 17:29 | Jessi |  Diary
Ahoj, líbí se ti můj blog? Jestli ano dej mi tady hlas (pro Jessi). A jestli sem napíšeš kolikátý to byl hlas tak budeš mít týdenní reklamu tvého blogu!!! A diplomek tak prosím hlásni


SBéčka to hlasování mají povinné.

A můžete se ještě hlásit do SONB zde.